Vádat emeltek nyolc ember ellen egy olyan, bűnszervezetben elkövetett, 210 millió forintot meghaladó pénzmosási ügyben, amelyet az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) is vizsgált - tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség pénteken az MTI-t.
Az EU Csalás Elleni Hivatala, az OLAF, nyomozást indított túlárazás és csalás gyanújával a 448 vidéki sportnapot 450 milliós EU-támogatásból lebonyolító Harmadik Évezred Innovációs Alapítvány tevékenysége kapcsán – tudta meg a 444.hu a bejelentést tevő Hadházy Ákos független parlamenti képviselőtől.
A Barclays volt vezérigazgatóját és három vezető beosztású volt dolgozót is azzal vádolnak, hogy fontos adatokat illetően hazudtak a befektetőknek, amikor 2008-ban két sürgős tőkeemelésre is szükség volt a banknál, hogy elkerüljék az adófizetői pénzből való kimentést - írja a Financial Times.
Az Európai Csalás Elleni Hivatalnál (OLAF) egy-egy tagállammal 2-3 ember foglalkozik, ezzel szemben a közelmúltban felállítottak egy külön 20 fős egységet, ami csak a magyar ügyeket vizsgálja - írja az atv.hu. Az OLAF a portálnak küldött válaszában csak azt hangsúlyozta, hogy a nyomozóik különféle felállásokban dolgozhatnak a vizsgált ügy jellemzőitől, komplexitásától és határokon átnyúló jellegétől függően és ez "a magyar esetekben sincs másként, minden vizsgálatot ugyanolyan gondossággal végeznek el". A portálnak egy miniszterelnökségi forrás azt jelezte, hogy a magyarországi kvótanépszavazás után a kormány többféle csatornán keresztül is számít Brüsszel bosszújára.
Az Európai Unió Csalás Elleni Hivatala ki fogja vizsgálni a felcsúti kisvasút ügyét, miután Jávor Benedek, az Együtt politikusa beadványt küldött a szervezetnek - írta meg vasárnap este a brit Telegraph, amit a 444.hu vett észre.
Összesen 17 gyanús uniós támogatási ügyet zárt le tavaly Magyarországon az EU Csalás Elleni Hivatala (OLAF) és ebből 14 esetben meg is állapította a visszaélést, így a pénzek visszafizettetését javasolta az Európai Bizottságnak. Az OLAF ma közzétett 2015-ös éves jelentése szerint mindkét szám a harmadik legmagasabb volt az EU-ban, de ha a román és bolgár számokból kivesszük a speciális agrárpénzeket (SAPARD), akkor a magyarországi 14 OLAF-megállapítás a legmagasabb az egész EU-ban. Az OLAF vezére tavaly decemberi magyarországi látogatása során már erős üzeneteket küldött a hatóságok felé:
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?